Wolontariusze z „Koszar” - kolejny raz w Szczedrzykowicach

Dscf5040 (1)

Wolontariusze z „Koszar” w Szczedrzykowicach

W dniach od 11-13.11.2016 roku wolontariusze z „Koszar” już po raz kolejny zorganizowali wyjazd do Szczedrzykowic. Celem wyjazdu młodzieży było oczywiście niesienie bezinteresownej pomocy w zaprzyjaźnionej fundacji „Centaurus” z którą młodzież współpracuje już 10 lat.

„Szczedrzykowicki Folwark” który był celem naszej wyprawy, tradycyjnie przywitał nas gościnnością otwartością i wielkim entuzjazmem. Starzy znajomi w tle i przyjaźnie które odżyły po raz kolejny, a także wspaniała atmosfera, powodowały że młodzież czuła się z minuty na minutę coraz lepiej a perspektywa trzydniowej pracy nie robiła na nich większego wrażenia. Młodzież niejednokrotnie pytana przez swoich rówieśników- w jakim celu to robią? Po co? I czy nie szkoda im ich wolnego czasu?- z uśmiechem odpowiadali, że nie!!!

Tłumaczyli , że poprzez wolontariat i ich wyjazdy także mogą czerpać, jednocześnie  mając możliwość kształtowania w sobie pozytywnych postaw takich jak odpowiedzialność, obowiązkowość, umiejętność współpracy w grupie, uczą się życzliwości, kreatywności i pomysłowości. Uczniowie pytani przez reporterów telewizyjnych, którzy przebywali na terenie fundacji-Jaki jest cel ich wolontariatu? Odpowiadali,  że dzięki współpracy z „Centaurusem mogą kształtować w sobie postawy, które oparte są na empatii, życzliwości, serdeczności i szacunku dla zwierząt, a niesienie bezinteresownej pomocy i uwrażliwianie samych siebie na potrzeby i cierpienie zwierząt jest zachowaniem odpowiednim.