ODWIEDZINY W DPS MIELŻYN – MIKOŁAJKI

Caritas symbol

Odwiedziny w DPS Mielżyn – Mikołajki

Dn. 05.12.2016 r. wolontariusze wraz z opiekunami p. Małgorzatą Nowak i ks. Wojtkiem Muchyńskim odwiedzili podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Mielżynie.

5 grudnia - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to jedyny taki dzień, który skłania aby uwagę skierować na ludzi, którzy pomagają innym. W tym dniu grupę wolontariacką tworzyli uczniowie kl. III sw Zuzanna Kaźmierczak, Mateusz Matczak oraz uczniowie kl. I TL Dominika Kubiak, Sara Rewers, Patrycja Stachowska. Celem wyjazdu było przekazanie darów podopiecznym (słodycze i środki chemiczne) oraz wspólne spędzenie czasu
z podopiecznymi. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w pieczeniu pierników oraz wspólnie wykonać ozdoby świąteczne. Wyjazd był dla uczniów prawdziwą lekcją, która ucz szacunku i życzliwości do drugiego człowieka.

Składam serdeczne podziękowania osobom, które wsparły akcję zbierania darów do DPS Mielżyn.

Małgorzata Nowak