Baner 2018
Orzel

"Koszary" na obozie narciarskim w Karpaczu

Logo

Karpacz zima

W dniach od 20-24.02.2017 roku uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 we Wrześni po raz kolejny  wzięli udział w obozie narciarskim który tym razem odbył się w Karpaczu. Pierwszy dzień zimowego szaleństwa rozpoczął się od zapoznania z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa na stokach oraz od przypomnienia podstaw narciarskich z którymi większość  młodzieży miała okazję zapoznać się podczas trwania ubiegłorocznej eskapady.

Stacja narciarska Biały Jar była miejscem rozpoczęcia tegorocznego zimowiska. Jest to najmłodsza stacja narciarska w polskich Karkonoszach, a jej wielką zaletą jest jej położenie-dolna stacja leży blisko centrum Karpacza, a górna kilkaset metrów od dolnej stacji kompleksu narciarskiego na Kopie. Tym samym stanowi naturalny łącznik z największym terenem zjazdowym w Karpaczu.

Biały Jar zaoferował uczestnikom trzy trasy zjazdowe o łącznej długości ok. 2 kilometrów, sześcioosobowy wyciąg krzesełkowy z podgrzewanymi kanapami, oraz niepowtarzalny klimat. Pomimo świetnej infrastruktury narciarskiej Białego Jaru, oraz dobrze przygotowanych tras narciarskich 2 km trasa, średnia pod względem trudności pozostawiała niedosyt. Większa wysokość, dłuższe trasy a także większy stopień trudności zaoferował nam wyciąg narciarski na Kopie. Połączenie dwóch kompleksów, Białego Jaru oraz Kopy dawały możliwość szybkiego przeniesienia się w wyżej usytuowane miejsca.

Dobrą zabawę w nieco trudniejszym i bardziej wymagającym  terenie umożliwił wyciąg krzesełkowy Liczykrupa oraz wyciąg orczykowy Euro, które w połączeniu ze sobą dawały możliwość świetnej jazdy oraz łapania nieco większych prędkości. Pomimo niesprzyjającej aury i dość trudnych warunków narciarskich, na twarzach młodzieży widać było ogromne zadowolenie z możliwości  nabycia nowych umiejętności, oraz możliwości samego uczestniczenia w obozie. 

Zadowolony i dumny wychowawca D. Bibel

<< wstecz