20171003 103302 (copy)

Europejski Dzień Języków Obcych.

W dniu 26 września 2017 r. odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Europejskiego Dnia Języków Obcych, w której bierzemy udział corocznie. Data obchodów tego święta została wyznaczona przez Radę Europy po sukcesie pierwszej edycji z roku 2001. Celem Europejskiego Dnia Języków są przede wszystkim ukazanie różnorodności językowej i kulturowej Europy oraz propagowanie uczenia się języków obcych przez całe życie. Dwujęzyczność a najlepiej wielojęzyczność pomaga być bardziej mobilnym na rynku pracy, a przedsiębiorstwa wielojęzyczne są bardziej konkurencyjne płacowo.      W naszej szkole porównywaliśmy powiedzenia i znane sentencje w różnych językach – nie tylko tych, których się uczymy. O korzyściach płynących z nauki języków rozmawialiśmy też z uczniami na lekcjach. Większości nie trzeba przekonywać, że warto.

Opracował : Dariusz Dobrucki