STOLARZE JAK CO ROKU W SZCZECINIE

Img 20180409 110714 (copy)

STOLARZE JAK CO ROKU W SZCZECINIE

W dniach  8-9 kwietnia 2018 nasi uczniowie kształcący się w zawodzie stolarz wzięli udział w XVIII Międzynarodowym Konkursie Stolarskim w Szczecinie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie Damian Rydlewski z klasy II wz oddział Pyzdry oraz Bartosz Latański z Ifw, pod opieką p. Dariusza Dobruckiego.

Ten konkurs z dużymi tradycjami odbył się w Szkołach Salezjańskich i zgromadził około 30 uczestników z całej Polski oraz z zagranicy. Po noclegu w internacie uczniowie otrzymali do wykonania rodzaj tacy na napoje z otrzymanych elementów wymagających obróbki ręcznej, prace oceniane były przez przedstawicieli Ikea Polska oraz Państwowej Inspekcji Pracy. Liczyła się precyzja i jakość wykonania oraz przestrzeganie zasad BHP.

Nasi uczniowie zajęli miejsca w środku stawki ale co ważne wymienili kolejne doświadczenia z rówieśnikami z branży i porównali swój zawodowy potencjał. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki od organizatorów.

Opracował :

Dariusz Dobrucki