EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH 2018/2019

Dsc 0005 (copy)

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH 2018/2019

To święto języków obchodzone jest w naszej szkole już od wielu lat. Staramy się zawsze zachęcać uczniów, ale i naszych kolegów i koleżanki do otwierania się na nowe informacje związane z językami Europy. Aby to czynić tworzymy w tym szczególnym dniu gazetki ścienne, jak i plakaty informacyjne. Przekazujemy uczniom wiadomości na lekcjach, ale też chętnie angażujemy ich w zabawę konkursową, bo jak to mówią nauka przez zabawę to jeden z lepszych sposobów na poszerzanie naszej wiedzy.

W roku szkolnym 2018/2019 postawiliśmy na zabawę z j. angielskim, j. niemieckim i j. polskim. Chcieliśmy, aby uczniowie sprawdzili się w licznych zadaniach sprawdzających ich wiedzę słownictwa, gramatyki, czy też kultury w/w języków. Dlatego też udało nam się stworzyć grę planszową, w którą to zagrali reprezentanci poszczególnych klas. Każda para uczniów musiała posuwać się po polach gry oraz odpowiadać na pytania zawarte na każdym polu planszy.

Zabawa była przednia, chociażby dlatego, że uczniowie świetnie się zaangażowali w grę i potraktowali rywalizację naprawdę na poważnie. Było dużo ruchu, śmiechu i dobrej zabawy.

Zwyciężczyniami konkursu zostały uczennice klasy 2 fw – Anita Ponto i Krystyna Rodak zdobywając dla swojej klasy Tytuł: Europejskiego Lingwisty Roku 2018/2019 wraz ze słodkimi upominkami dla wszystkich uczniów swojej klasy.

Już nie możemy doczekać się przyszłego roku i kolejnej edycji konkursu.

Ponadto pragnę podziękować wszystkim uczniom jak i nauczycielom, którzy wsparli nas swoją obecnością i pomocą w organizacji zabawy.

Do zobaczenia za rok ;-)

Aleksandra Kubiaczyk