Zostań Mistrzem Ortografii

5ca12d9d ce24 4437 9854 10b4da74cfd6 (copy)

Szkolny Konkurs Ortograficzny „Zostań Mistrzem Ortografii”

Rozmarzony Grzegorz Gżegżółka i jego pół realistyczny rozciągający się aż po horyzont świat z idealnie przystrzyżonym, bukszpanowym żywopłotem zawładnął w tym roku szkolnym dyktandem ortograficznym. Wydawałoby się, że tekst opowiadający o zapadającym w sen chłopcu, nie sprawi nikomu kłopotu. Niestety, różnokolorowy miraż owych przypuszczeń „rozpłynął się nagle w powietrzu niby poranna mgła”, a zaskoczone jury ujrzało cały las, niczym czerwone gardenie, błędów. Z 40 uczestników najlepszymi okazali się:

Kinga Wrzosek z klasy II TL zajmując I miejsce,

Weronika Rewers z IV TL – II m-ce,

Sandra Kasznia z kl II TL – III m-ce,

Sandra Prymas z kl II TL – IV m-ce,

Natalia Tomaszewska z kl I TL – V m-ce.

Dyplomy oraz nagrody wręczył uczennicom 13. listopada 2018 pan dyrektor M. Mielczarek rozpoczynając tym samym akademię z okazji 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

J. Kowalewska

B. Szymańska