TURNIEJ CUKIERNICZY W ZSZ NR 2

20181201 212032 (copy)

TURNIEJ CUKIERNICZY W ZSZ NR 2

Dnia 27 listopada 2018 r. odbył się Szkolny Turniej Cukierniczy stanowiący eliminacje do turniejów wojewódzkich i ogólnopolskich w zawodzie cukiernik. Do eliminacji przystąpili uczniowie z klas I – III, którzy musieli zmierzyć się z zadaniami testowymi oraz zadaniami praktycznymi nawiązującymi do tematu tegorocznej edycji „Rzemiosło – nasza przyszłość”. Dodatkowo uczniowie z kl. I zaprezentowali swoje umiejętności w kształtowaniu figurek marcepanowych.

Komisja turniejowa oceniała organizację pracy, pomysłowość i zastosowanie nowych technik przy sporządzaniu tortów, technikę modelowania figurek marcepanowych, czytelność i estetykę wykonania napisu z czekolady.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów odbyło się przy udziale komisji oceniającej:

Ostateczne wyniki turnieju:

I miejsce                     ex aequo Zofia Grzegorska praktyki Cukiernia Kuczora i Jagoda Wesołowska

praktyki Cukiernia Szwarc

III miejsce                  Julia Wawrzyniak praktyki Cukiernia Kuczora

W XXIV Ogólnopolskim Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik w XXII Ogólnopolskim Turnieju Cukierniczym im. W. Kandulskiego reprezentować będzie Powiat Wrzesiński Zofia Grzegorska i Jagoda Wesołowska. Życzymy powodzenia i wytrwałości w dalszych zmaganiach turniejowych.

DK