Orzel

IV Ogólnopolski Konkurs Uczniów Rzemiosła Fryzjerskiego „Młody Fryzjer” 2015

Logo

20150315 151610 (copy)xx

IV Ogólnopolski Konkurs Uczniów Rzemiosła Fryzjerskiego „Młody Fryzjer” 2015

 

15 marca odbyła się czwarta edycja konkursu „Młody Fryzjer”. Na szczeblu ogólnopolskim spotkali się uczestnicy z kraju. Impreza odbyła się na terenie Wrzesińskich Obiektów Sportowo-Rekreacyjnych  we Wrześni.

Patronat nad konkursem sprawował Starosta Wrzesiński oraz Burmistrz Miasta i Gminy we Wrześni.

Organizatorami konkursu byli:

  • Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu
  • Dolnośląska Izba Rzemieślnicza we Wrocławiu
  • Izba Rzemieślnicza w Kaliszu
  • Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich we Wrześni
  • Cech Rzemiosł Różnych we Wrześni
  • Sekcja Fryzjersko-Kosmetyczna – Września

Współorganizatorem: Wrzesińskie Obiekty Sportowo-Rekreacyjne  we Wrześni

Stawiło się blisko 60 uczestników startujących w 8 konkurencjach.

W komisji sędziowskiej zasiedli najlepsi sędziowie w kraju: Maria Katscher – sędzia międzynarodowy, Halina Jańczak, Lidia Leszczyńska, Beata Pałczyńska – Czop.

Kontrolę nad konkursem sprawowali: Izabela Kaźmierczak, Justyna Opas, Tomasz Pasiak, Julita Sikorska.

W trakcie trwania konkursu można było odwiedzić stoiska firm fryzjersko – kosmetycznych, wykonać manicure, skorzystać z rady pedologa, przedłużyć rzęsy, komputerowo dobrać fryzurę.

W międzyczasie odbyły się pokazy fryzur w wykonaniu Poznańskiej Szkoły Stylizacji, uczniów ze szkoły w Środzie Wlkp. oraz uczniów z zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 we Wrześni, przygotowanego przez p. Mariolę Musielak – nauczycielkę zawodu, z pomocą techniczną p. Emilii Możdżeń – mistrza szkolącego, którzy wykonali fryzury dzieciom z zespołu tanecznego „Hajdasz”, które to chwilę później dały pokaz swoich umiejętności tanecznych.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy pomagali w organizacji konkursu, sponsorom, uczestnikom, mistrzom szkolącym.

 

Lista zwycięzców:

Konkurencja mistrzowska – dział męski - fryzura użytkowa -  modne modelowanie

                       - fryzura klasyczna – strzyżenie i modelowanie

I miejsce – Patrycja Topolewska - Września

II miejsce – Andżelika Konieczna - Kórnik

III miejsce – Eliza Kamińska – Września

Konkurencja mistrzowska – dział damski - fryzura dzienna konsumencka strzyżenie i uczesanie z przeczesaniem na wieczorową

I miejsce – Edyta Andrzejewska – Września

II miejsce – Anna Pers – Września

III miejsce – Anita Matyla – Kobylin

Konkurencja indywidualna – dział damski – fryzura z fal i pierścieni na mokro a la Monroe

I miejsce – Żaneta Kosmala – Września

II miejsce – Patrycja Topolewska – Września

III miejsce – Mieczysław Targosz – Września

Konkurencja indywidualna – dział damski - fryzura dzienna konsumencka strzyżenie i uczesanie

I miejsce – Mieczysław Targosz – Września

II miejsce – Roksana Walerowicz – Września

Konkurencja indywidualna – dział męski - fryzura użytkowa -  modne modelowanie

I miejsce – Zuzanna Benke – Września

II miejsce - Agnieszka Czubaszek - Swarzędz

III miejsce – Patrycja Topolewska – Września

Konkurencja indywidualna – dział męski - fryzura klasyczna – strzyżenie i modelowanie

I miejsce – Patrycja Topolewska – Września

Konkurencja Absolwencka – dział męski – fryzura Twoich marzeń

I miejsce – Patrycja Szymańska

II miejsce – Weronika Grempka

III miejsce – Kamila Musielak

Konkurencja Absolwencka – dział damski – fryzura Twoich marzeń

I miejsce – Patrycja Szymańska

II miejsce – Kamila Musielak

III miejsce – Joanna Biardzka

<< wstecz