„Poznaj Polskę” w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki.

„Poznaj Polskę” w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki.

17 listopada grupa uczniów z klas III i IV technikum oraz III zasadniczej, pod opieką Pań - Joanny Kowalewskiej i Anety Włodarczyk oraz Panów - Piotra Gruszeckiego i Wojciecha Muchyńskiego, uczestniczyła w szkolnej wycieczce do Wrocławia w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”.

Celem przedsięwzięcia jest umożliwienie uczniom poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

Pierwszym punktem wycieczki była arcyciekawa rotunda fantastycznie eksponująca obraz przedstawiający zwycięską bitwę pod Racławicami. „Panorama Racławicka” to olbrzymie dzieło o wymiarach 15 × 114 m namalowane przez Jan Stykę i znakomitego batalistę Wojciecha Kossaka.

Unikatowe centrum wiedzy o wodzie stało się kolejnym punktem naszego pobytu we Wrocławiu. Ekspozycja mieści się w XIX – wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej i łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. Multimedia, interaktywne instalacje i technologie ukazują potencjał wody tkwiący w miastach, głębinach, atmosferze, a także ludzkim ciele.

Niewątpliwie atrakcją dla młodzieży była również kolej gondolowa Polinka kursująca nad Odrą i dająca możliwość spojrzenia na miasto z innej perspektywy. W magiczny klimat świąt wprowadziła możliwość wzięcia udziału w Jarmarku Bożonarodzeniowym na wrocławskim rynku. Czekoladowe pierniki i wyjątkowa ceramika zachwycały swoim urokiem.