Wycieczka w ramach projektu „Poznaj Polskę”

3

W ramach rządowego programu „Poznaj Polskę” grupa uczniów z klas szkoły branżowej wraz z opiekunami: P. Dutkowską, M. Nowak, E. Raczak i B. Szymańską wybrała się 02.12.2021 do stolicy Dolnego Śląska. W programie wycieczki znalazła się wizyta w Muzeum Panoramy Racławickiej, gdzie podziwiać można przepiękny i bardzo okazały obraz dzieła kilku artystów, a mianowicie: Jana Styki, Wojciecha Kossaka, Ludwika Bollera, Tadeusza Popiela, Zygmunta Rozwadowskiego. Teodora Axentowicza, Włodzimierza Tetmajera, Wincentego Wodzinowskiego i Michała Sozańskiego, przedstawiający stoczoną 4 kwietnia 1794 roku pod Racławicami bitwę. Kolejnym punktem w programie było zwiedzanie wystawy stałej w Muzeum Narodowym, gdzie na trzech kondygnacjach można podziwiać przedmioty użytkowe, przepięknie zdobione szafy, talerze, suknie, buty i figury nagrobne z minionych epok. O godzinie 14.00 grupa weszła do Hydropolis – interaktywnego centrum wszelkiej informacji o wodzie. Tutaj w różnych strefach tematycznych można dowiedzieć się: jak powstają fale, co dzieje się w morskich głębinach czy ile wody zawierają tkanki organizmu. Przed wizytą na Jarmarku Bożonarodzeniowym uczniowie wraz z nauczycielami zjedli obiad w restauracji Cesarsko – Królewskiej przy Rynku, który jest ze swoimi kamienicami, niewątpliwie, perłą Wrocławia. Po krótkim zakupowym szaleństwie wrześnianie pożegnali gościnny Wrocław i wyruszyli w miłej atmosferze w drogę powrotną.