EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

Zdj%c4%99cie na nag%c5%82%c3%b3wek

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW to coroczna celebracja, która przypada na 26.09. każdego roku. Również i dzisiaj połączyliśmy dobrą zabawę i naukę w jedno, rozgrywając partię gry językowej. Uczniowie mieli szansę potrenować j. polski, j. angielski i niemiecki, a także j. ukraiński. Nie tylko wiedza była sprawdzana ale także i tężyzna fizyczna, gdyż pytania i zadania były rozmieszczone po całej szkole, a gra na 3 piętrze. Jak niektórzy sami stwierdzili „dawno się tak nie nabiegaliśmy” Po wyrównanej walce i podsumowaniu punktów możemy ogłosić, że:

III miejsce zajęła drużyna reprezentująca klasę IV LT w składzie: Amelia Walczak, Paulina Rajch i Kamil Szczublewski

II miejsce zajęła drużyna reprezentująca klasę III MWZ w składzie: Oliwier Wojciechowski, Mikołaj Korcz, Oliwier Kryszak

I miejsce zajęła natomiast drużyna reprezentująca klasę IV TL w składzie: Kamila Błaszczyk, Dobrosława Jakubowska i Bartosz Górny otrzymując tytuł Europejskiego Lingwisty Roku 2022/2023.

Gratulujemy zwycięzcom i bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom, a także parze naszych ekspertów ukraińskich, uczniom klasy 3WZM – Vadymowi i Artemowi  oraz nauczycielom zaangażowanym w organizację zmagań.

Już niebawem relacja z nagrodzenia zwycięzców konkursu, a tym czasem możecie obejrzeć fotorelacje z samych zmagań konkursowych.