TA CO NIE ZGINĘŁA

11 xi

TA CO NIE ZGINĘŁA

10 listopada w auli szkolnej odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Podniosły charakter szkolnej uroczystości podkreślała obecność pocztu sztandarowego. Zebrana młodzież oraz grono pedagogiczne wzięli udział w tym patriotycznym przedsięwzięciu przygotowanym przez uczniów technikum i nauczycieli: p. J. Kowalewską, p. P. Mocha, p. R. Frąckowiaka i p. E. Raczak. Przepiękne tło utworzyła dekoracja – białe                  i czerwone kwiaty, symbolizujące polską flagę narodową oraz prezentacja multimedialna. Uczestników akademii szczególnie poruszyły współczesne patriotyczne piosenki. W tym montażu słowno-muzycznym przypomnieli sobie wszyscy zgromadzeni najważniejsze wydarzenia, które doprowadziły Polskę po 123 latach niewoli do odzyskania niepodległości 11 listopada 1918 r.

Będziesz wspaniała znowu i bogata,

jak wówczas, gdy Jagiełły trwało panowanie.

Śpiew modlitewny sprzed ołtarzy wzlata:

„Wróconą wolność racz zachować Panie!”

Edyta Raczak