Baner 2018
Orzel

Uzależnienia  debata z młodzieżą

Logo

W środę 30 listopada br. o godzinie 12:30 w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 przy ulicy Koszarowej we Wrześni odbyło się spotkanie z młodzieżą na temat uzależnień - dopalaczy. Konwencja spotkania miała charakter debaty. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji we Wrześni, Powiatową Stację Sanitarno Epidemiologiczną z Wrześni oraz dyrekcję ZSZ nr 2 z Wrześni. 


Na środowej debacie obecni byli: I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji we Wrześni mł. insp. Jacek Pruchniak, Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji podinsp. Justyna Walińska, dyrektor ZSZ nr 2 Maciej Mielczarek oraz dyrektor wrzesińskiego Sanepidu Krzysztof Pałczyński.


Dla uczestników debaty wrzesińscy policjanci przygotowali prelekcję na temat odpowiedzialności prawnej w zakresie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Podkreślając, że obecnie przepisy za posiadanie przy sobie środków odurzających przewidują karę pozbawienia wolności do lat 3. Kolejnym etapem rozmowy z młodzieżą było wystąpienie Pani Anny Węclewskiej z Sanepidu, która przedstawiła negatywny wpływ uzależnienia na organizm człowieka.


W trakcie spotkania młodzież wypełniła anonimową ankietę dotyczącą uzależnień. Sugestie i spostrzeżenia ankietowanych, pomogą wrzesińskiej policji w przygotowaniu odpowiednich zajęć oraz programów edukacyjnych. Mających za zadanie podnoszenie samoświadomości wśród młodzieży w przedmiotowym temacie. Środowa debata rozpoczyna cykl spotkań z młodzieżą w powiecie wrzesińskim.

Galeria zdjęć

<< wstecz