SZKOLNE OBCHODY ROCZNICY STRAJKU DZIECI WRZESIŃSKICH 1901

Pomnik

SZKOLNE OBCHODY ROCZNICY STRAJKU DZIECI WRZESIŃSKICH 1901

W dniach 20-26 maja 2017 roku obchodziliśmy 116 rocznicę Strajku Dzieci Wrzesińskich 1901 w ZSZ nr 2. Pomysłodawczyniami tych obchodów były uczennice z klasy I fw: Zuzanna Matuszak i Jagoda Kuleta. Uczniowie na lekcjach oglądali fragmenty filmu „Wizja lokalna 1901” lub film „Cierpienia Polski”.  Otrzymali także gazetkę szkolną „Wrzesińskie Wydarzenia”.  Uczniowie zapoznali się z tymi wydarzeniami poprzez okolicznościowe gazetki w sali 101, w bibliotece, świetlicy i na tablicy ogłoszeń. Cennym źródłem informacji były także tablice na korytarzu szkolnym na pierwszym piętrze przedstawiające wydarzenia wrzesińskie 1901. Niektórzy uczniowie wykonali plakaty, przygotowali prezentacje multimedialne, napisali referaty. Te w/w działania przygotowały uczniów do udziału w Ogólnoszkolnym Konkursie Wiedzy o Strajku 1901. Pytania na konkurs oraz jego regulamin przygotowały uczennice z kl. I fw. One także sprawdziły odpowiedzi na pytania konkursowe.  Edyta Bukowska kl. I sw, Beata Tyl kl. I sw, Magdalena Jankowiak kl. I sw zostały zwyciężczyniami konkursu z maksymalną liczbą punktów. W/w uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe wręczone przez dyr. Macieja Mielczarka. Kolejne lokaty zdobyli: Roksana Świerszcz kl. II GM, Kacper Lech kl. I owz, Gracjan Różański kl. I pwz, Adrianna Magdziarz kl. I kc, Marta Skubiszyńska kl. II TL, Kamil Bezpałko kl. II kw. Wyróżnienia w konkursie otrzymali: Magdalena Ignaszak kl. I pwz, Agata Maciejewska kl. I pwz, Mateusz Kanior kl. I owz, Jordan Augustyniak kl. I owz, Monika Ciszek kl. I kc.
Szczególnie serdecznie dziękujemy za pomoc w realizacji tego projektu następującym nauczycielom: p. Beacie Sieradzkiej, p. Anecie Włodarczyk, p. Aleksandrze Kubiaczyk, p. Joannie Kowalewskiej, p. Marioli Musielak, p. Przemysławowi Mochowi, p. Edycie Raczak.
Również dziękujemy następującym klasom za realizację zadań w tym przedsięwzięciu: kl. I TL, kl. II TL, kl. II sp, kl. II kw, kl. I sw, kl. I kc, kl. II GM, kl. III GM, kl. I pwz, kl. III fw, kl. I owz, kl. I MW, kl. I fw, kl. II mw.
Działania w ramach obchodów Strajku 1901 koordynowała pani Edyta Raczak.

WYNIKI KONKURSU WIEDZY O STRAJKU DZIECI WRZESIŃSKICH
(pierwsze miejsce w klasie)

Kl. II GM Roksana Świerszcz

Kl. I sw Edyta Bukowska, Beata Tyl, Magdalena Jankowiak