Szkolny Turniej Kucharski

TURNIEJ KUCHARSKI

Dnia 13 listopada 2017 r. odbył się Szkolny Turniej Kucharski. Wzięli w nim udział uczniowie z ZSZ Nr 2 we Wrześni uczący się w zawodzie kucharz. Turniej ten stanowi eliminacje do turniejów wojewódzkich i ogólnopolskich w zawodzie kucharz.

Do eliminacji przystąpiło 10 uczniów z kl. III kw.

Turniej składał się z:

• części teoretycznej - 40 zadań zamkniętych dotyczących technologii, wyposażenia i podstaw żywienia człowieka;
  • części praktycznej z tematem przewodnim „Potrawy z drobiu w roli głównej”.

Uczniowie przystępujący do turnieju zaprezentowali umiejętności zawodowe na wysokim poziomie. Komisja turniejowa oceniała organizację pracy, pomysłowość i zastosowanie nowych technik przy sporządzaniu potraw oraz sposób ich eksponowania.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów odbyło się przy udziale Dyrektora ZSZ Nr 2 p. Macieja Mielczarka i komisji oceniającej:

Wyniki z części teoretycznej:

I miejsce                    Klaudia Kaczmarek

II miejsce                   Kamil Bezpałko, Przemysław Topol

III miejsce                  Kordian Przybył, Sławomir Kubiak

Wyniki z części praktycznej:

I miejsce                     Klaudia Kaczmarek

II miejsce                    Kordian Przybył

III miejsce                   Karolina Kruszyńska

Ostateczne wyniki turnieju:

I miejsce                    Klaudia Kaczmarek             praktyki Restauracja „Margeritta” Września

II miejsce                   Kordian Przybył                   praktyki Restauracja „Boss” Miłosław

III miejsce                  Przemysław Topol                praktyki Restauracja „WeWe” Września

W eliminacjach wojewódzkich I Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz reprezentować będzie Powiat Wrzesiński cała zwycięska trójka.

DK