Ogólnopolski Konkurs Fryzjerski im. S. Siankowskiego w Poznaniu

20180304 144643 (copy)

Ogólnopolski Konkurs Fryzjerski im. S. Siankowskiego w Poznaniu

4 marca 2018r. dziewięć uczennic uczących się w zawodzie fryzjer wzięło udział

w  XV Ogólnopolskim Konkursie Fryzjerskim.

W wybranych konkurencjach w dziale damskim: wyciskanie fal na mokro, oraz fryzura konsumencka z przeczesaniem na wieczorową, uczennice przygotowane przez swoich mistrzów szkolących, rywalizowały z kilkudziesięcioma uczniami z Polski.

Były to: z kl. III: Julia Rzepka, z kl. II: Zuzanna Matuszak, Joanna Kaczmarek, Klaudia Szafrańska, ,

z kl. I: Anita Ponto, Patrycja Pirańska, Maria Kryszak, Zuzanna Bagrowska i Zuzanna Wichłacz, która zajęła IV miejsce w konkurencji: fale wyciskane na mokro. Z wykonywania tej  czynności zostanie zwolniona na egzaminie czeladniczym. Młoda fryzjerka zdobywa wiedzę praktyczną w Salonie Fryzjersko - Kosmetycznym "Halina" we Wrześni.

Przed uczennicami Mistrzostwa Polski, które odbędą się 24 marca.

Mariola Musielak