Normalizacja i Ja

Konkurs (copy)

Podsumowanie VI Ogólnoposkiego Konkursu "Normalizacja i Ja"

Polski Komitet Normalizacyjny po raz szósty podsumował Ogólnopolski Konkurs „Normalizacja i ja".  Konkurs był realizowany w roku szkolnym 2017/2018, w okresie od 4 października 2017 roku do 25 stycznia 2018, a jego celem było upowszechnienie wiedzy o roli norm technicznych w ochronie środowiska oraz zachęcenie nauczycieli do wprowadzenia tematyki normalizacyjnej i informacji o roli norm do swoich zajęć lekcyjnych.  Na ogłoszenie konkursowe odpowiedziało 196 osób. Łącznie prac nadesłano 153, w tym 140 prac wykonanych przez uczniów: w kategorii „Komiks"–70, kategorii „Esej"–48, w kategorii „Film"–22. Nauczyciele opracowali 13 scenariuszy lekcji. Uczennica Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 we Wrześni ( klasa III sprzedawca)  Dżesika Antczak przygotowała na konkurs pracę w kategorii „esej” pod tytułem „Sprzymierzeńcy w ochronie środowiska”. Opiekunem pracy konkursowej był  Jerzy Kamiński. Uczennica zajęła w swojej kategorii trzecie miejsce. Wszyscy nagrodzeni wraz z opiekunami prac przybyli 16 marca do EuroCentrum Office Complex w Warszawie na VII Konferencję Normalizacja w szkole. Konferencja „Normalizacja w Szkole" odbyła się pod hasłem: „Normy w ochronie środowiska”. Patroni konferencji to Minister Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Środowiska. Organizatorami wydarzenia byli: Polski Komitet Normalizacyjny oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Podczas gali wręczono uczestnikom konkursu dyplomy i upominki. Wysiłek włożony w przygotowanie pracy został nagrodzony. Wśród wyróżnionych uczestników byli uczniowie z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Salezjańskiego im. Św. Dominika Savio w Zabrzu, Zespołu Szkół Elektrycznych w Białymstoku, Technikum im. Jana Karskiego w Zespole Szkół nr 42 w Warszawie, TE w Zespole Szkół im. Gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. K. Kluka w Rudce.