Konkurs recytatorski – marzec 2018

Wp 20180321 010 (copy)

Konkurs recytatorski – marzec 2018

We wtorek 20.03.2018 odbyła się kolejna już w naszej szkole edycja konkursu recytatorskiego. Dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie recytowali wiersze Baczyńskiego, Tuwima czy Szymborskiej. Mieli również możliwość zaprezentowania w ciekawy i niekonwencjonalny sposób wybranego przez siebie fragmentu prozy.

Jury konkursowe, w osobach polonistek Joanny Kowalewskiej i  Anety Włodarczyk, oceniało płynność, poprawność wymowy oraz przekaz artystyczny prezentowanych tekstów i zgodnie z tymi kryteriami przyznało I miejsce Adamowi Szczepańskiemu z klasy II kc, II m-ce Wiktorii Nowackiej z klasy I sw, III m-ce uczennicy klasy I sw Agnieszce Olejniczak oraz IV m-ce Krystynie Rodak z klasy I fw. Nagrody wręczone zostały przez dyrektora Macieja Mielczarka, który pogratulował uczniom sukcesu oraz zachęcił do uczestnictwa w kolejnych jego edycjach.

Beata Szymańska