XXIII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ NA NAJLEPSZEGO UCZNIA W ZAWODZIE CUKIERNIK

Dsc 0188 (copy)

XXIII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ NA NAJLEPSZEGO UCZNIA W ZAWODZIE CUKIERNIK

W dniach 16-18 kwiecień 2018 r. odbyła się we Wrocławiu XXIII edycja Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz. Do Wrocławia przyjechali najlepsi uczniowie kształcący się w w/w zawodach. Temat przewodni tegorocznej edycji to "Powiew wiosny".

Finały poprzedzone były eliminacjami na etapie szkolnym i wojewódzkim. W etapach wojewódzkich wzięło udział 71 cukierników, wśród których była Roksana Bartłomiejczak z ZSZ Nr 2 we Wrześni odbywająca praktyki w Cukiernia-Kuczora we Wrześni. Do finału zakwalifikowano 21 cukierników. Roksana zdobyła wymagany próg 80 punktów i reprezentowała województwo wielkopolskie, szkołę i cukiernię w etapie ogólnopolskim.

Zmagania turniejowe rozpoczęły się godzinnym testem składającym się z 30 zadań z zakresu produkcji cukierniczej. Roksana po części teoretycznej zajęła bardzo wysoką 2 lokatę.

Uroczyste zakończenie Turnieju odbyło się 18 kwietnia 2018r. we wrocławskim Ratuszu. Swoją obecność na uroczystości potwierdziło wielu wyjątkowych gości. Medale i puchary wręczała m.in. Z-ca Dyrektora Departamentu Wychowania i Kształcenia Integracyjnego Agnieszka Ludwin.

Wyniki z części teoretycznej: II miejsce Roksana Bartłomiejczak  26 pkt

Wyniki z części praktycznej: I miejsce  Roksana Bartłomiejczak 66,40 pkt

Ostateczne wyniki turnieju:

I miejsce                     Roksana Bartłomiejczak     ZSZ Nr 2 Września  92,40 pkt

II miejsce                   Aleksandra Łukaszewska   ZSPS Katowice         87,60 pkt

III miejsce                  Gracjan Radzik                    ZSS Bydgoszcz          84,00 pkt

Nagroda publiczności: Roksana Bartłomiejczak

Roksana Bartłomiejczak osiągnęła ogromny sukces dzięki swojej pracy i wytrwałości w dążeniu do celu a także pomocy i wsparciu jakiej udzielili jej Dorota Kaczmarek nauczyciel zawodu oraz Przemysław Kuczora i Marcin Parysek mistrzowie szkolący.

Warto wspomnieć, że Roksana wybrała zawód z zamiłowania, chcąc lepiej się kształcić w tym zawodzie zmieniła szkołę i zakład pracy. „Bo zwyciężyć mogą ci, którzy wierzą, że mogą” Wergiliusz