Szkolenie profilaktyczne dla rodziców dotyczące środków psychoaktywnych

Szkolenie profilaktyczne dla rodziców dotyczące środków psychoaktywnych
O alkoholu, narkotykach, dopalaczach i innych środkach psychoaktywnych krąży wiele nieprawdziwych przekonań. Ciągle pojawiają się nowe substancje, które są groźne dla zdrowia i życia. Ekspansja tych substancji sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na eksperymenty.Tylko rzetelna wiedza może uchronić przed nieodwracalnymi konsekwencjami ich zażywania, a wiedza rodziców w tym zakresie nie powinna być mniejsza niż wiedza dziecka. Dlatego też 11 lutego 2016 r. odbyło się spotkanie pedagoga szkolnego pana Łukasza Tokarskiego z rodzicami uczniów kl. I TL poświęcone problemowi środków psychoaktywnych. Rodzice wysłuchali pogadanki pedagoga wzbogaconej prezentacją i filmami na temat powodów sięgania po środki psychoaktywne, konsekwencji fizycznych i psychicznych ich zażywania, rozpoznawania objawów występujących po zażyciu danej substancji oraz sygnałów, które mogą świadczyć o ich przyjmowaniu.W czasie spotkania rodzice mieli także okazję zobaczyć testery dostępne w aptekach i niezwykłe akcesoria, które są stosowane przy odurzaniu się różnymi środkami.
Kolejne spotkania związane z profilaktyką uzależnień już wkrótce, bo przecież dom jest najlepszym miejscem do zapobiegania, a w razie konieczności przeciwdziałania wszelkim niepożądanym sytuacjom.

autor Joanna Kowalewska