Konkurs plastyczny „ROMANTYZM W OBRAZACH”

288733971 5266156006801164 1943314965818089840 n

Konkurs plastyczny „ROMANTYZM W OBRAZACH”
Sejm Rzeczpospolitej Polskiej zdecydował o ustanowieniu roku 2022 Rokiem Polskiego Romantyzmu. W przyszłym roku przypada 200. rocznica pierwszego wydania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza, które wyznaczają początek tej epoki w Polsce. W uchwale zaznaczono, iż „pamięć romantyzmu polskiego jest pamięcią najważniejszych znaków określających narodową tożsamość” .
W związku z inicjatywą Sejmu w naszej szkole postanowiliśmy na różne sposoby przypomnieć duchowy depozyt , jaki pozostawili nam romantyczni bohaterowie, poeci, muzycy i myśliciele.
W marcu w kolejnej edycji Szkolnego Konkursu Recytatorskiego uczestnicy prezentowali poezję wielkich polskich romantyków.
Natomiast w czerwcu rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Romantyzm w obrazach”, który polegał na przygotowaniu pracy związanej z postaciami, wydarzeniami lub autorami polskich dzieł romantycznych.
Laureaci konkursu plastycznego:
- Wiktoria Łojko kl. 3 LT
- Dominik Jędrzejczak kl. 3 WK
- Marcel Wąsik kl.3 LT
- Filip Dobrosielski kl. 3 WK
- Małgorzata Musielak kl.3 WK
- Rozalia Orchowska kl. 1 LT
- Sandra Olejniczak kl. 3 LT
- Oliwia Graczyk kl. 3 LT
- Igor Markiewicz kl. 3 WK
- Kacper Kapciak kl. 1 WS
Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych przedsięwzięciach związanych z Rokiem Polskiego Romantyzmu po wakacjach.
Aneta Włodarczyk i Joanna Kowalewska