EC1 Łódź – Miasto Kultury

20221208 132947 easy resize.com

EC1 Łódź – Miasto Kultury

Dzięki kolejnej edycji rządowego programu „Poznaj Polskę” grupa młodzieży wraz z opiekunami: E. Raczak, M. Nowak, A. Stanisławczyk i B. Szymańską wyjechała 08 grudnia 2022 do Łodzi do Centrum Nauki i Techniki mieszczącego się w nieczynnej już elektrowni węglowej.

W czasie pobytu w tym zabytkowym miejscu uczniowie mogli wejść do wnętrza kotła ogromnego kotła, zobaczyć z bliska ogromne urządzenia pracujące w elektrowni oraz dowiedzieć się, jak kiedyś powstawał prąd.

Z ec1 młodzież przeszła na ulicę Piotrkowską, aby w pizzerii Solo pizza zjeść również finansowany przez ministerstwo posiłek. Do wyboru były pizze: Funghi, Marherita czy Gyros, a także różnorakie soki

Kolejnym punktem tej wyprawy edukacyjnej była wizyta w muzeum sztuki ms2, gdzie na trzech kondygnacjach można było podziwiać sztukę nowoczesną. Uczniowie z zaintrygowaniem obejrzeli krótkie wideo Igora Krenza Rzeczy, które przedstawia artystę usiłującego ponownie wieszać na swoje miejsce ciągle upadające na ziemię obrazki.

Po wizycie w ms2 grupa weszła na teren centrum handlowego Manufaktura. Tutaj w przedświątecznym nastroju można było zrobić małe zakupy, pojeździć na łyżwach czy karuzeli, aby ok 18.00 pożegnać Łódź i wyruszyć w drogę powrotną do Wrześni.