KONKURS PLASTYCZNY pod tytułem "I FREDRO BY SIĘ ŚMIAŁ..."

Img 20230614 wa0000

Rok 2023 został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej rokiem Aleksandra Fredry, ponieważ właśnie w roku 2023 przypada 230. rocznica urodzin najwybitniejszego polskiego komediopisarza, a także pamiętnikarza, poety oraz żołnierza kampanii napoleońskich.

W naszej szkole z tej okazji odbył się konkurs plastyczny „I Fredro by się śmiał”, który miał przypomnieć zarówno wizerunek twórcy jak i jego dzieła. Pomysłowość i zdolności plastyczne uczniów mile zaskoczyły organizatorki konkursu- p. Anetę Włodarczyk i p. Joannę Kowalewską, przed którymi stanęło trudne zadanie wyłonienia zwycięzców. Zostali nimi:

Konrad Pieszak z kl. 1WMA - I miejsce

Sandra Nowak z kl. 1LT- II miejsce

Łukasz Imbiorowicz z kl. 3LT- III miejsce

Dyplomy i nagrody zostaną wręczone laureatom przez pana dyrektora podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.

Piękne popiersie, portrety i ilustracje do utworów Aleksandra Fredry można podziwiać na wystawie pokonkursowej mieszczącej się w Klubie Szkolnym.