6

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW to coroczna celebracja, która przypada na 26.09. każdego roku. Inicjatywa tego święta ma zachęcać wszystkich, bez względu na wiek i wykształcenie, do uczenia się języków obcych, a tym samym poszerzania swojej świadomości na temat innych kultur, relacji międzyludzkich oraz bogactwa innych języków. Również nasza społeczność szkolna połączyła dobrą zabawę i naukę w jedno, rozgrywając partię gry językowej. Uczniowie mieli szansę potrenować j. polski, j. angielski i niemiecki, a także j. ukraiński. Towarzyszył nam dobry humor i świetna zabawa. Po wyrównanej walce i podsumowaniu punktów możemy ogłosić, że:

III miejsce zajęła drużyna reprezentująca klasę I B LT w składzie:

Kaźmierski Krzysztof, Robak Gabriel, Sajna Adam

II miejsce zajęła drużyna reprezentująca klasę 3 LT w składzie:

Socha Szymon, Haremza Nikola, Groblewski Filip

I miejsce zajęła natomiast drużyna reprezentująca klasę 2 WMA w składzie:

Kuźma Dawid, Cyrulewski Wojciech, Durczak Daniel otrzymując tytuł Europejskiego Lingwisty Roku 2023/2024.

Gratulujemy zwycięzcom i bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom, a także naszemu ekspertowi ukraińskiemu, uczniowi klasy 2WMA – Bohdanowi Shaustiuk oraz nauczycielom zaangażowanym w organizację zmagań.

Już niebawem relacja z nagrodzenia zwycięzców konkursu, a tym czasem możecie obejrzeć fotorelacje z samych zmagań konkursowych.