Szkolenie Carvingu

387547811 283516467841902 2400242086792829070 n

5 października 2023r. w Młodzieżowym Centrum Kariery we Wrześni uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 skorzystali ze Szkolenia Carvingu, które poprowadził Mistrz Świata w tej dziedzinie - Grzegorz Gniech. Podczas Kursu zaprezentował  on carving tajski- jego historię, proces tworzenia kompozycji w postaci rzeźbionych owoców
i warzyw, które idealnie nadają się do dekoracji stołów podczas imprez okolicznościowych, wprawiają jednocześnie w zdumienie nawet najbardziej wymagających gości. Uczestnicy podczas spotkania szkoleniowego  dokonywali doboru odpowiednich surowców i narzędzi, tworzyli dekoracje  na bazie dyni, kalarepy i selera. A w rezultacie nabyli nowe umiejętności, stanowiące uzupełnienie kwalifikacji zawodowych uczniów Szkoły Branżowej we Wrześni, wskazujących na kreatywne podejście do realizacji pasji zawodowych. Partnerami w realizacji zadania były: Młodzieżowe Centrum Kariery, Hufiec Pracy i ZSZ nr 2 we Wrześni.

W szkoleniu udział wzięli: Joanna Błaszczyk, Kinga Nowak, Laura Mazurek z klasy 3WS oraz Małgorzata Briks i Bartosz Szafrański z klasy 3WK.

Opracowanie: Agnieszka Frąckowiak, Alicja Kierzek -MCK Września