Młody Fryzjer 2016 - wyniki

1 konkurs

W niedzielę, 17 kwietnia, w WOK-u  odbył się V Ogólnopolski Konkurs Uczniów Rzemiosła Fryzjerskiego Młody Fryzjer 2016.

Wzięło w nim udział 68 zawodników reprezentujących trzy izby rzemieślnicze: wielkopolską, kaliską i dolnośląską. Najliczniejszą grupę wśród nich stanowili uczniowie ZSZ Nr 2 we Wrześni.

Najlepsi, młodzi adepci sztuki fryzjerskiej pokazali, że umiejętności posługiwania się nożyczkami i grzebieniami nie są im obce i w ośmiu konkurencjach wywalczyli pamiątkowe medale, puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Ponadto przyszli fryzjerzy, którzy we wrzesińskiej imprezie uplasowali się na miejscach od 1. do 6. na egzaminie czeladniczym zostaną zwolnieni z  jego praktycznej części,  która dotyczy konkurencji, w jakiej uplasowali się wśród sześciu najlepszych.

A konkurencje, w których zmagali się uczestnicy Konkursu Młody Fryzjer 2016 były naprawdę interesujące. W dziale damskim  były to: fryzura z fal i pierścieni a'la Monroe, fryzura dzienna konsumencka, fryzura wieczorowa. W dziale męskim: fryzura użytkowa i klasyczna. Dla absolwentów: fryzura twoich marzeń.

Wrzesińskim zmaganiom młodych fryzjerów towarzyszyła akcja charytatywna "Daj włos", która jest organizowana przez fundację Rak'n'Roll.  Pani Emilia Możdżeń, właścicielka Salonu "Emilia" (oficjalny partner akcji) wraz ze swoimi współpracownicami ścinała włosy kobietom, które zdecydowały się je oddać  na peruki dla pacjentek po chemioterapii.

Konkurs organizowany od kilka lat przez naszą szkołę to nie tylko sztuki fryzjerskie, to także imprezy towarzyszące. W tym roku  p.  Agnieszka Sobczak wykonywała regenerację włosów kosmetykami firmy Medavita, a p. Marzena Strychalska prowadziła salonik fryzur dla dzieci, które z przyjemnością poddawały się różnorakim zabiegom. Nie zabrakło stoisk z profesjonalnym sprzętem i kosmetykami fryzjerskimi.

Jednak największą atrakcją pozakonkursową był pokaz mistrza fryzjerstwa artystycznego p. Aleksandra Stankiewicza, trenera i sędziego międzynarodowego. Jak na mistrza przystało p. Aleksander zaprezentował perfekcyjne strzyżenie i modelowanie fryzur męskich, wyjawiał tajniki wiedzy fryzjerskiej, bawił publiczność ciekawymi opowieściami z wielkiego, fryzjerskiego świata.

Wierzymy, że V Ogólnopolski Konkurs Uczniów Rzemiosła Fryzjerskiego Młody Fryzjer 2016 był barwną i bardzo udaną imprezą, która cieszyła się sporym zainteresowaniem mieszkańców naszego miasta.  Wielkie fryzjerskie święto, które z roku na rok zdobywa  kolejne rzesze  uczestników i kibiców nie byłoby możliwe bez wsparcia sponsorów. Przede wszystkim dziękujemy właścicielom salonów fryzjerskich, którzy poświęcili swój cenny czas, by  propagować fryzjerstwo na arenie nie tylko lokalnej.

Dziękujemy Paniom:

Manueli Borowiak, Salon Fryzjersko-Kosmetyczny "Halina"

Izabeli Kaźmierczak, Salon Fryzjerski "Iza"

Adriannie Kubiak, Salon Urody Fryzjerstwo Kosmetyka

Marzenie Kiczce, Salon Fryzjerski "Marzena Kiczka"

Emilii Możdżeń, Salon Fryzjerski "Emilia"

Marzenie Strychalskiej, Salon Fryzjerski "Prestiż"

Mirosławie Ogrodowczyk, Salon Fryzjerski "Mira Styll"

Osobne podziękowania kierujemy na ręce sponsorów nagród . Dziękujemy więc:

Hurtowni Fryzjersko-Kosmetycznej "Progress"

Marce Schoolline

Pol-Lok Artykuły Fryzjerskie

Firmie "Academy"

Marce "Medavita"

Dystrybutorowi  Kosmetyków Fryzjerskich "Progress pro" Ostrzeszów

Dystrybutorowi  Kosmetyków Fryzjerskich "Und Hair"

Firmie "Hair System" Artykuły Fryzjersko - Kosmetyczne

Firmie Farouk, RR Line

Firmie Hairs Hurtownia Fryzjerska Pro - Select

Marce Kosmetyków Fryzjerskich "Selective Professional"

Firmie Avon

Gabinetowi  Kompleksowej Rehabilitacji "Reha - Pro"

Salonowi Optycznemu  "Vitra"

Studiu Urody "Sun Days"

Firmie Joko Design - Jolanta Kosmowska

Salonowi Fryzjerskiemu Hair Spa p. Agnieszka Sobczak

Organizatorami konkursu byli: Zespół Szkół Zawodowych Nr 2

im. Powstańców Wielkopolskich we Wrześni, Cech Rzemiosł Różnych

we Wrześni, Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu,  Dolnośląska Izba Rzemieślnicza we Wrocławiu oraz  Izba Rzemieślnicza w Kaliszu,

współorganizatorem  Wrzesiński Ośrodek Kultury, a patronat medialny objęło

Radio Września.

Oddzielne podziękowania kierujemy pod adresem Tomasza Reszelewskiego, właściciela  firmy "Avocado" za catering dla gości i uczestników,

firmy Instalatorstwo Elektryczne Chołuj za podłączenie instalacji elektrycznej i oświetlenie stanowisk , firmy "Społem" i MPT "PIK" za słodki poczęstunek dla uczestników.

Punktacja Młody Fryzjer 2016

Zwycięzcy V Ogólnopolskiego Konkursu Uczniów Rzemiosła Fryzjerskiego "Młody Fryzjer"